Držte energie v domácnosti pod kontrolou, díky moderním technologiím

Moderní technologie nám pomáhají při každodenní starosti o domácnost. V některých ohledech mohou dokonale kontrolovat hodnoty a stav domácích energií, vytápění a dalších neodmyslitelných záležitostí.

Díky nim tak můžete ušetřit ohromnou spoustu starostí, a především si můžete být jistí, že je váš domov v naprosto dokonalém stavu. Velká část těchto technologií i přes svůj přístup ale není ani zdaleka drahá nebo nedostupná. Pojďme se podívat na takové, které určitě využijete v každém běžném domě.

Máte nádrže na vodu? Hlídejte jejich stav!

Nádrže na dešťovou vodu jsou dneska víceméně na všech pozemcích, kde potřebujete pravidelně zalévat a celkově užívat vodu k údržbě. Častý nedostatek v posledních letech dokonce dal vzniknout dotaci, díky které je ještě mnohem jednodušší na takovou nádrž finančně vůbec dosáhnout.

U většiny nádrží ale ve standardní výbavě nenajdete žádnou možnost, jak kontrolovat úroveň naplnění. Standardně vám tak zbývá jedině možnost zvednout poklop a podívat se do vnitřku. Kvalitní digitální hladinoměr vám ale všechnu tuto práci může jednoduše ulehčit.

Nejste si jistí tahem ve svém komíně?

Ačkoliv spousta lidí v minulosti upustila od pevných paliv, tak zdražování energií v posledních letech jednoznačně spoustu lidí donutilo vrátit se ke starším metodám. Vytápění pevnými palivy je rozhodně o něco náročnější, ale současně i mnohem úspornější. Důležitým faktorem je ale fakt, že musíte držet v ten moment komín v dokonalé kondici. I s pravidelnými povinnými revizemi je dobré kontrolovat průtah v komínu. S tím vám kdykoliv pomůže digitální manometr, se kterým nikdy nebudete mít problém se stavem vašeho komínu.

Automatizované směšování vody

V moderních vytápěcích systémech se už jedná víceméně o naprostou samozřejmost. Směšovací ventily nám umožňují v systému efektivně míchat studenou a teplou vodu, díky čemuž dosáhnete kvalitní regulace. Opravdu kvalitní systémy ale mohou mimo jiné mít ve vybavení také servopohon. Ten umožňuje podle různých parametrů manipulovat s nastavením ventilů, aniž byste u toho museli při ventilu stát.