Hodnota investičních fondů roste i během pandemie

Přizpůsobit svoji investiční strategii je během pandemie velice těžké. Většině českých investičních fondů se to ale povedlo, což se odrazilo i na jejich hodnotě.

Investiční fondy se zaměřují na všechny společenské vrstvy. S jejich pomocí tak mohou investovat a zhodnocovat svoje peníze běžní lidé i movití podnikatelé. Není se tedy čemu divit, že jejich majetek v posledních letech raketově vystřelil.

Hodnota roste i v pandemii

Investiční fond nabízí poměrně jednoduchá pravidla, díky nimž může investovat každý. S dobrým správcem se i po odečtení poplatků dostanete na zajímavý profit, zpravidla v řádech jednotek procent. V některých případech se ale můžete dostat i přes deset procent. Rostoucí popularita zvýšila zájem i samotných zakladatelů fondů.

Jen v Česku tak najdete 26 velkých investičních fondů. V tomto čísle jsou započítány jak otevřené fondy, tak fondy kvalifikovaných investorů. Fondy kvalifikovaných investorů zatím tvoří většinu z tohoto čísla, to ale neznamená, že by se tato situace nemohla v dalších letech změnit. Zvlášť když celková globální hodnota českých investičních fondů výrazně narostla. U otevřených se nárůst zastavil na šesti procentech, u fondů kvalifikovaných investorů dokonce na devíti procentech.

Astronomický majetek

Na první pohled to nevypadá tak dobře. Jakmile ale zjistíte, o kolik jde vlastně peněz, budete ohromeni. Celkový objem majetku českých investičních fondů totiž činí 1,37 bilionu korun. Změna oproti předloňskému roku tedy činí 77 miliard korun. Největší část z tohoto koláče se ukously otevřené investiční fondy, jejich majetek dosahuje téměř k 470 miliardám korun. Hodnota fondů kvalifikovaných investorů se pro tento rok zastavila na 120 miliardách korun. Pokud i vy chcete přispět svou troškou a aktivně se podílet na rozvoji svých financí, neváhejte a začněte investovat. Otevřené fondy vás s radostí přijmou. To samé platí o fondech kvalifikovaných investorů, pokud máte dostatek peněz na investování a také potřebné zkušenosti.