Hubnutí a diety – jak si z toho udělat radost?

Hubnutí, pohyb, diety, hladovění, vynechání sacharidů, tuků nebo naopak konzumace jen mléčných výrobků? Znáte také podobně šílené diety či stravovací principy, které slibují zhubnutí? Ne vždycky jsou bezpečné, mohou zdraví poškodit, zvláště těm, kteří mají problémy. Když však cítíte, že je na pořadu dne zhubnout a to trvale, bez jo-jo efektů, bez diet nebo hladovění, pak můžete zkusit odbornou pomoc. Podobně jako Tomáš, kterému vadilo, že se neohne. Když se přidaly zdravotní problémy, rozhodl se jednat.

Špatné hubnutí

BMI kalkulačka mi ukázala jasnou obezitu a upozorňovali mě na to také doktoři. Ani sám nevím, kdy jsem se takhle vyjedl. Prostě to šlo pozvolna. Problémy mi dělalo ohnutí pro boty, když mi cokoliv spadlo. Zadýchával jsem se při chůzi po rovince, hned mě bolely nohy, ruce, kolena. Když mi zjistili cukrovku a problémy s koleny, které takovou váhu odmítaly nosit, řekl jsem si dost.“ popisuje své začátky s hubnutím.

„Odhodlaně jsem začal s hubnutím, bohužel špatným způsobem. Naordinoval jsem si přísnou dietu, ráno ke snídani pouze krajíček celozrnného pečiva s plátkem šunky, k obědu zeleninové saláty, k večeři okurka nebo mrkev. K tomu jsem cvičil, možná až moc. V posilovně jsem trávil klidně i tři hodiny, ráno vyšlapal třikrát schody v domě, večer cvičil u televize. Tělo takový nápor nevydrželo a dalo mi to najevo. Musel jsem přehodnotit situaci. Doktor mi říkal, hlavně s mírou – pohyb, zdravé recepty, pravidelná strava, odpočinek, relax“ uvádí.

Hubnout musíte chtít

„A já jsem chtěl. Nechal jsem si poradit od odborníků, Pestrý jídelníček mi dodal zdravá a vyvážená jídla, která mi chutnala. Když si chci něco uvařit, ale nevím, zda je to pro mě a dietu vhodné, tak kalorické tabulky vždycky poradí a pomohou. Několikrát jsem díky nim odložil potravinu, která mi jindy připadala neškodná. Teď mám za sebou tři měsíce, zhubl jsem o deset kilogramů a pokračuji s chutí dál“ uzavírá Tomáš.