Perfektní digitalizace projektů a budov, se kterou dokážete prezentovat každou vizi

Digitalizace budov se stala v současnosti jednou z věcí, které jsou neodmyslitelnou součástí jakéhokoliv úspěšného projektu jak již stávajících, tak i do budoucna plánovaných staveb. Kvalitní digitalizace nám otevírá možnost, jak detailně prohlédnout výsledky úprav a staveb, které teprve budou realizovány.

Není to ale ani zdaleka tak jednoduché, jako by se mohlo zdát. Digitalizace budov vyžaduje profesionální vybavení jak z technické, tak i programové stránky, a navíc i pár rukou velice schopných grafiků. S profesionály ale není rozhodně problém s žádnou z vizualizací, které by vás mohly napadnout.

Skenování existujících staveb

Pokud potřebujete udělat vizualizaci existující stavby, tak máte několik možností. Jednou je například předání půdorysu a všech technických nákresů ke kompletní modeláži. Tou dobou, a mnohem důvěryhodnější na první pohled, je ale laserové 3D skenování. To se nemusí nutně dělat pouze ze země, ale může se dnes i realizovat pomocí dronů zvenčí u libovolně vysokých budov. Zásadní výhodou je, že vám dokáže reálné skenování nabídnout ten nejpřesnější obraz nemovitosti a jejího stavu, který je v daný moment k dispozici.

Dokonalá dokumentace stavu budov

Další podobnou službou není tentokrát trojrozměrné skenování budovy, ale rovnou její focení. A to rozhodně ne v tom smyslu, v jakém vás to napadne jako prvním, ale ve smyslu opravdu kvalitního focení HDR snímků s panoramatickými prvky. Takzvaná stavební pasportizace objektu vám tak nabídne ty nejdůvěryhodnější pohledy do interiéru. Díky tomu můžete v rámci svých projektů specifikovat a demonstrovat vše na reálném pohledu do interiéru i exteriéru budov.

Kompletní digitalizace pro různé účely

Finálním výsledkem by pak pro pořádný projekt měla být opravdu výjimečná digitalizace stavby jako takové. Výhodou je, že digitalizace objektu budov rozhodně neprobíhá jen s jednosměrným užitím. S digitalizovanými formáty mohou kupříkladu spolupracovat různé druhy dalšího software, které se mohou točit kolem stavebních úprav, práce s akustikou, statikou budov a mnohé další. Digitalizace tak otevírá dveře ke kompletním virtuálním úpravám.