Proč je důležitý při hledání práce životopis?

Při hledání práce je životopis první kontakt se společností, ve které máte zájem pracovat. Úlohou životopisu je vás představit a potenciálnímu zaměstnavateli sdělit, jaké máte vzdělání, pracovní zkušenosti, dovednosti a znalosti. Měla by to být osnova pro rychlé čtení. Měl by poskytnout personalistovi možnost seznámit se s vámi a zjistit, zda jste vhodným kandidátem na obsazovanou pracovní pozici. Jen tak máte šanci, že práce Brno bude obsazena právě vámi.

Jak napsat životopis?

Pokud je pro vás práce Havířov důležitá, dejte si, na sepsání životopisu, záležet. Měl by být stručný, přehledný a měl by mít danou formální úpravu. Většina zaměstnavatelů vyžaduje životopis strukturovaný, který je dostatečně přehledný a jasně umožní výběr kandidátů vhodných do dalšího kola.

  • Údaje do životopisu

Kontaktní a osobní údaje obsahují nejen jméno a příjmení, ale také adresu, telefonní a e-mailový kontakt. Dalším bodem je dosavadní pracovní kariéra a seznam pracovních pozic. Začíná se těmi nejaktuálnějšími. Dále následují vzdělání a dovednosti. Také můžete zmínit kurzy, případně certifikáty nebo ocenění. Nezapomeňte ani na zájmy a záliby. Vždy uvádějte pouze pravdivé údaje.

Kde hledat volné pracovní pozice?

Největším pomocníkem je internete. Existuje celá řada pracovních portálů, které sdružují volné nabídky práce. Mezi takové patří i cz.jobimi.com. Portál je přehledný a velmi snadno se na něm budete orientovat. Volné nabídky práce jsou zde seřazeny podle měst a oborů. Další možností jsou sociální sítě, kde naleznete jak nabídky, tak zde můžete umístit i svoji poptávku. Každá firma a společnost má svoje webové stránky, na kterých také naleznete nabídku volných pracovních míst. Většinou jsou umístěné v záložce „Kariéra“ nebo „Volná pracovní místa“. Pak postačí zaslat životopis na uvedený e-mail a čekat, zda projdete prvním výběrovým kolem.