Tapetování může být zábava

Asi každý z nás někdy řešil situaci, kdy se stěhoval do nového interiéru a potřeboval jej zařídit podle vlastního vkusu, nebo se mu už stávající pokoj okoukal a chtěl jej oživit. Jak na to? Je to velmi individuální a je třeba hodnotit každý interiér samostatně. Záleží především na celkovém pojetí pokoje, na stylu, do kterého je zařízen, jaké barvy jsou zde užity.

Někde jsou tou pravou volbou výrazné fototapety, jinam by se nehodily k nábytku, a tak je lepší použít skandinávskou tapetu s méně nápadným geometrickým vzorem a v jemné pastelové barvě. Do menších pokojů se hodí použít světlou tapetu, ve větších světlých pokojích si můžete dovolit sáhnout i po tmavších barvách. Se vzory je to podobné, někam se hodí romantické zámecké tapety, jinam zase fototapeta s pohledem do krajiny, do dětského pokoje nejlépe sedí kouzelné barevné fototapety s motivy pohádkových postav a hrdinů.

V neposlední řadě je volba té správné tapety otázkou vkusu. Sice se říká, že do ložnice se skvěle hodí odstíny zelené, modré a fialové, zkrátka barev, které uklidňují. Nicméně jsou lidé, kteří se mnohem lépe cítí v pokoji laděném do červena, takže i do ložnice volí divočejší barvy. Nenechte se zmást obecnými trendy a postupy, pokud vám nesedí, přizpůsobte vzhled pokoje raději svému vkusu.

Speciální do kuchyně

Tapety lze použít i do kuchyně, i když se vám to možná nezdá, vyberete-li vhodný materiál, můžete je umístit za kuchyňskou linku, na ledničku, nebo pomocí nich renovovat kuchyňské skříňky. Do kuchyně se nejčastěji používají vinylové tapety, které jsou odolné vůči vlhkosti a jsou i otěruvzdorné. Na lednici a k renovaci nábytku se potom používají samolepicí tapety, se kterými se poměrně jednoduše a čistě manipuluje. Pokud chcete váš domov oživit a stylově doplnit, vsaďte na kvalitní tapety.