Jak vyřešit zastřešení terasy?

Znepříjemňují vám pobyt na terase ostré sluneční paprsky? Nebo byste si rádi poseděli na čerstvém vzduchu i za deštivého počasí? V tom případě přišel čas se zamyslet nad vhodným zastřešením vaší terasy. Na trhu existují různé způsoby zastřešení. A jaký druh zastřešení terasy je nejlepší?

Pevné, nebo posuvné zastřešení?

Uvažujete-li o zastřešení terasy, pak je třeba si nejprve rozmyslet variantu zastřešení. Na výběr máte ze dvou možností, a to pevné, či posuvné zastřešení. Výhodou pevného zastřešení je především nižší cena, avšak se střechou nelze nijak manipulovat. Pevné zastřešení také často zastiňuje interiér. Na velké oblibě také získávají bioklimatické pergoly se stahovacími lamelami.

Naopak posuvné zastřešení umožňuje zatahování střechy dle vašeho uvážení. Střecha tak nebude překážkou ve výhledu na hvězdy či při opalování na terase. Hlavní nevýhodou posuvné pergoly je zejména to, že jde o nákladnější řešení.

Dřevěná, nebo hliníková pergola?

Mezi nejčastěji využívané materiály pro výrobu pergol patří dřevo a hliník. Dřevo i hliník patří mezi odzkoušené materiály, přesto oba materiály mají své výhody a nevýhody. Dřevěná pergola je obecně považována za levnější variantu, avšak nevýhody často převládají. U dřevěné pergoly je totiž třeba zajistit pravidelnou péči, která prodlužuje její životnost. Dřevo se navíc vlivem povětrnostních podmínek znehodnocuje.

Mezi hlavní výhody hliníkové pergoly patří především odolnost vůči povětrnostním podmínkám, dlouhá životnost a minimální údržba. O hliníkové pergoly není nutné vůbec pečovat. Stačí jen občas umýt vysokotlakým čističem nános prachu a ostatní nečistoty. Na hliníkové pergole oceníte i rychlou montáž. Nevýhodou je o něco vyšší cena, jelikož se jedná o dražší materiál.

Nejlevnějším řešením zastřešení terasy je pak slunečník, který vám poskytne vytoužený stín v letních měsících, avšak ochrání vás jen před slabou přeháňkou.

Pergola s posuvnou střechou za výhodnou cenu

Chcete-li zastřešení terasy, které bude splňovat vaše představy. Pak jsou nevhodnější variantou hliníkové pergoly s posuvnou střechou. Přesto, že jde o nákladnější typ pergoly, tak výhody jasně převládají. Široký výběr hliníkových pergol za výhodné ceny najdete na webových stránkách společnosti Pergotec.