Vinylová podlaha, nebo PVC podlaha? Jaký typ podlahové krytiny zvolit?

Chystáte se na výběr nové podlahové krytiny do svého domu či bytu? Narazili jste na vinylové podlahy a PVC podlahy, ale nemůžete se rozhodnout, která varianta je pro vás lepší? Pak právě v tomto článku zjistíte, čím se od sebe liší a poznáte jejich výhody a nevýhody.

PVC podlaha

PVC podlaha neboli lino patří mezi tradiční podlahovou krytinu, která je vyráběna v rolích. Jedná se o druh podlahové krytiny, která je vhodná zejména do domácností, kanceláří a komerčních prostor. Mezi charakteristické vlastnosti PVC podlahy patří především snadná údržba, vysoká odolnost a dlouhá životnost. Hlavní výhodu PVC podlahy oproti vinylovým podlahám lze spatřit především v nižší ceně. Nevýhodou je především náročnější pokládka a složitější výměna v případě poškození, jelikož je třeba vyměnit celou podlahu.

Vinylová podlaha

Vinylová podlaha se materiálově zásadně neliší od PVC podlahy. Z důvodu shodného materiálového složení tak mají i obdobné vlastnosti. Hlavní rozdíl spočívá zejména v tom, že vinylová podlaha je prodávána ve formě dílců. Pořídit si je můžete ve dvou provedeních, jako lepenou či ve formě click systému. Díky dílcům nabízí vinylová možnost snadné výměny v případě poškození. Kromě toho vinylová podlaha dokáže lépe odolávat vlhkosti, takže ji lze na rozdíl od PVC podlahy umístit i do koupelny.

V současné době jde o velice oblíbenou podlahovou krytinu, a to díky široké designové nabídce. Vinylová podlaha je k dostání i v imitacích různých podlahových krytin. Časté využití tak nachází i v moderním bydlení. Nevýhodou oproti PVC podlahy je především vyšší cena a větší náročnost na podkladový povrch.

Široký výběr PVC podlah a vinylových podlah

PVC a vinylové podlahy patří mezi velmi oblíbené podlahové krytiny, které ve srovnání s ostatními druhy podlahových krytin potěší přívětivou cenou. Navíc jde o odolné podlahové krytiny, takže nabízí široké využití. Široký sortiment PVC podlah a vinylu v mnoha barvách a dekorech najdete například na e-shopu Koberce BRENO a jejich kamenných prodejnách.