Jaké dva typy základních řešení pergol můžeme zvolit?

Dnešní moderní pergoly nám nabízejí možnost, jak zpříjemnit bydlení a prostředí příjemným posezením pod střechou. Jenže stejně jako i v jiných designových a funkčních vylepšeních pro domácnosti a pozemky najdeme i tady celou řadu možností a řešení, ke kterým můžeme sáhnout.

Jedním z těch opravdu nejdůležitějších je především fakt, že můžeme volit jak ze statických, tak dokonce i zatahovacích pergol. Každá varianta má ale pochopitelně svoje výhody i nevýhody. Dnešní článek vám tak možná pomůže s rozhodováním, ke které sáhnete právě vy.

Celoroční posezení pod střechou

Ať už se jedná o pergolu jen tak k posezení u domu, nebo vám jde přímo o zastřešení terasy, tak vám posuvné zastřešení může udělat z daného místa víceméně celoroční záležitost. Nemusí vás ani obtěžovat déšť nebo sníh, pokud si chcete sednout se šálkem čaje či kávy a užívat si pohody venku. To nám umožňují standardní pergoly s posuvnou střechou. O zatahování se stará systém, který se většinou umístí na nemovitost. Jednoduchá kazeta je navíc sama navržena tak, aby nepůsobila nevzhledně na nemovitosti jako takové.

Mají ovšem ale svoje limity

Zatím co u pevné pergoly se můžete naprosto běžné potkat s pevnými střešními materiály, tak u pergoly s posuvnou technologií většinou budeme pracovat s mnohem jemnějšími materiály. Mnohdy může jít dokonce o speciální nepromokavé syntetické látky. Je tak důležité myslet na to, že posuvné zastřešení terasy může být v mnoha případech o dost citlivější. A to hlavně v případě, kdy se pod nimi například griluje na otevřeném ohni, nebo hlavně v případě extrémních projevů počasí.

Moderní statické řešení

Kdo ale řekl, že musí být nutně moderní pergola ověnčená celou řadou technologií, jako jsou mechanismy pro vytahování a zatahování. Mnohem častěji se naopak budeme potkávat s tím, že se dostaneme do kontaktu s pevnými pergolami, které nás dostanou především svým designem. Velké množství moderních materiálů a povrchových úprav nám tak umožní vybrat takovou pergolu, která dokonale splyne s nemovitostí i jejím okolím. Vy se tak rozhodně nemusíte bát, že byste skončili s pergolou „jako pěst na oko“!