Dovolená na Pašmanu – ideální místo pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte pro svou dovolenou s dětmi místo, které nabízí méně frekventované písečné pláže, může to být třeba dovolena chorvatsko na ostrově Pašman. Nachází se v Jaderském moři, nedaleko pobřeží Dalmácie, jižním směrem od Zadaru. Veden z ně jnový most na ostrov Ugljan a z pevniny se na ostrov dostanete trajektovým spojem z města Biograd na Moru. Jedná se o patnáctiminutovou plavbu.

Přírodní krajina ostrova

Pobřeží je dosti členité, nacházejí se zde zátoky malé, ale i větší. Ve vnitrozemí převažují kopce. Větší sídla se nacházejí především ve východní části ostrova, který nemá pobřeží tak členité. Strmé a členité pobřeží pak převládá v západní a jižní části ostrova.

Mezi známá a navštěvovaná střediska patří Tkon, Pašman, Kraj nebo Nevidjane.

Ostrov také nabízí dobré podmínky pro lodní výlety, především na Kornatské ostrovy nebo na Dugi otok.

Vybavení ostrova a možnosti odpočinku

Většina pláží je písečného charakteru, s menší hloubkou moře. Jsou tedy vhodné i pro rodiny s malými dětmi nebo pro neplavce. Na ostrově se také pohybuje menší množství turistů, což je ideální pro ty, kdo dávají přednost klidnější dovolené. Možnosti ubytování chorvatsko naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

  • Středisko Tkon

Původně se jednalo o rybářskou vesnici zaměřenou na lov škeblí. Ty patří i v současné době mezi místní speciality a můžete si na nich pochutnat v některé z místních restaurací. Kromě nich se zde nachází i několik cukráren, obchodů, bary, lékárna, bankomat, banka, zábavní park pro děti a dokonce i tržnice.

Centrum města je umístěno nedaleko trajektového přístavu.

Na své si zde přijdou i milovníci sportovních aktivit. V městečku naleznete půjčovnu kol, kajaků, skútrů nebo čtyřkolek a můžete se tak vydat na výlety do okolní krajiny.