Jak si vybrat ledničku pro vaši rodinu

Lednička je samozřejmou výbavou každé domácnosti. Neobejdeme se bez ní ani na chalupě či chatě. Pořídit si můžete lednici volně stojící či vestavěnou, v celé řadě různých variací, barev i modelů.

Stará lednice už vám dosluhuje nebo jste se rozhodli pořídit si novější model a vaším úkolem je rozhodnout se, jak. Jak se však máte v té spleti různých druhů a modelů vyznat a podle čeho vybrat takovou, aby vyhovovala vašim požadavkům a potřebám?

Podle čeho vybírat?

Každému vyhovuje něco jiného. Někomu postačí lednice malá, jiný potřebuje lednici většího objemu. Prvním hlediskem při výběru byl měl být počet osob, které žijí v domácnosti. Proto se zajímejte o užitný objem skladovacích prostor, který se udává v litrech. Pro jednoho člověka je to asi 50-70 litrů.

Klasikou je lednice kombinovaná. Vybírat si můžete model s mrazákem ve spodní či dolní část.

Pokud je mrazák ve spodní části, nabízí více prostoru a můžete si vybrat i počet šuplíků, většinou jsou dva nebo tři. Pokud je mrazák umístěný v horní části, má menší objem.

Velmi důležitá je i energetická třída. Spotřeba se udává v kWh a nejúspornější lednice mívají označení A+++.

Vzhledem k tomu, že lednice je v provozu nepřetržitě, je dobré vybírat takový model, který je nejméně hlučný. Minimální hlučnost mají lednice se 40dB a méně.