Jak si vybrat koberec pro váš interiér

Přemýšlíte nad tím, jak vylepšit váš interiér? Pořiďte si nový koberec.

Jaký koberec je trendy?

Nejen trendy, ale i praktické jsou koberce s nízkým vlasem. Mohou to být kusovky nebo koberce metrážové. Kromě toho, že jsou trendy, jsou i praktické, neboť jsou mnohem odolnější a také se lépe udržují.

Pokud rádi experimentujete, sáhněte do nabídky modelů s geometrickými tvary. Jsou nejen IN, ale i nadčasové.

Chcete-li si pořídit kusovku, volte raději větší rozměry. Pokud bude koberec v kombinaci s dřevěnou podlahou, získáte tak prostor velmi útulný.

Skvělou volbou jsou i barevné tóny zemité, které ocení především milovníci přírody. Tyto barvy jsou velmi univerzální a jsou vhodné téměř do jakéhokoli prostoru. Kromě toho dokážou prostor projasnit a opticky zvětšit.

Jestliže naopak patříte mezi milovníky barev, volte koberce v pestré barevné směsi.

Na co ještě myslet?

Pokud patříte mezi lidi praktické, při výběru koberce berete v potaz nejen trendy, ale i další faktory. Patří mezi ně zátěž, která bude na koberce vyvíjena. Velmi důležitým hlediskem je i materiál. Na výběr máte ze dvou základních skupin, materiály umělé a přírodní.

Mezi materiály umělé patří především polyamid a polypropylen a na výrobu koberců z přírodních vláken se používá především sisal nebo ovčí vlna.

Vliv na kvalitu koberce má i technologie výroby. Koberce mohou být tkané, všívané nebo vpichované. Nejkvalitnější jsou koberce tkané.