Jak správně vybrat jízdní kolo

Sportu se věnuje stále více Čechů a cyklistika patří mezi nejoblíbenější sporty. Se zvyšujícím se počtem cyklistů, vzrůstají také jejich nároky. Vysokým nárokům se také podřídili výrobci,kteří neustále přichází s různými inovacemi, které jízdu na kole usnadňují. Při výběru kola, berte v potaz několik aspektů.

Horská kola

Horská kola nebo-li MTB patří mezi nejprodávanější pro své všestranné použití, ovšem více se hodí do terénu. Díky terénním plášťům můžete na horském kole jezdit po mokrém a kluzkém povrchu. Hodí se na jízdu po nerovném povrchu v lese. Adrenelinová jízda je na horském kole mnohem bezpečnější. Horská kola se prodávají s odpružením.

Krosová kola

Krosová kola se hodí na silnici nebo do lehkého terénu. Krosové kolo je ideální pro cykloturistiku. Dobře se přizpůsobuje cyklostezkám nebo zpevněným lesním cestám. Krosové kolo je pro vás ideální, pokud do lesa zajedete pouze občas. Kombinuje odpružení z horského kola a pláště ze silničního kola.

Trekingová kola

Trekingová kola jsou podobná krosovým kolům, jen jsou mnohem více vybavenější.

Silniční kola

Silniční kola patří mezi nejrychlejší, ale má slabé pláště a silniční převody, proto ho nelze používat do terénu. Pokud milujete rychlost a chcete cítit vítr ve vlasech, je pro vás silniční kolo ideální. Silniční kola jsou nejlehčí kola, která se prodávají.

Elektrokola

Fenoménem poslední doby jsou elektrokola, která využívají především starší lidé, kteří již velké kopce neušlápnou. Motor na kole můžete kdykoliv vypnout a kolo používat jako běžné kolo.