Jak vybrat správnou šatní skříň

Šatní skříně jsou součástí téměř každé domácnosti a také téměř každá domácnost svůj nákup šatní skříně unáhlí a později lituje. Nenechte se zlákat cenou „v akci“ nebo hezkým vzhledem a myslete především na její praktičnost. Vyzkoušejte naše tipy při nákupu šatní skříně a svého nákupu jistě nebudete litovat.

Prostor pro skříň změřte pečlivě

Máte změřený prostor, kde bude vaše skříň stát a vydáte se do obchodu či začnete prohlížet internetové prodejce s nábytkem. Při měření berte v potaz prostor pro otevírání dveří, které potřebují prostor. Pokud vybíráte šatní skříň do ložnice, změřte prostor mezi skříní a postelí nebo dveřmi, pokud se otevírají dovnitř.

TIP for you: share your secret leaks on Leakshare.org

Malý prostor se dá řešit nákupem skříně s posuvnými dveřmi, dveře však v obchodě důkladně vyzkoušejte a uvědomte si, že u skříní s posuvnými dveřmi není možnost mí otevřené všechny prostory skříně najednou, což může někomu vadit při ukládání prádla.

Police nebo věšáky?

Skládáte prádlo do úhledných komínků nebo ho raději věšíte na ramínka. Zejména u triček a kalhot je tento faktor rozhodující. Stále více lidí upřednostňuje věšení prádla na ramínka. Je to přehlednější a vy se nemusíte ve skříni přehrabovat. Pokud raději prádlo skládáte, měla by vaše skříň z větší části obsahovat police.