Kupte notebook, který skutečně využijete

Notebooky se staly běžnou součástí domácností a není výjimkou, že má každý člen svůj vlastní. Při jeho nákupu na vás jistě výrobce vychrlí mnoho parametrů a mnoho lidí kývne, že rozumí a koupí předražený notebook, jehož vlastnosti vůbec nevyužije nebo koupí šunt a později svého činu litují. Na co si dát pozor při nákupu notebooku?

Nevybírejte podle vzhledu

Nenechte se zlákat hezkým vzhledem notebooku, zpravidla platí, čím hezčí, tím pomalejší. Zejména při vybírání herního notebooku, to zvání katastrofou.

Důležité jsou vlastnosti

Nejdůležitějším aspektem při vybírání notebooku je jeho paměť, především jeho kapacita. Kupovat notebook, co má méně než 2 GB RAM, nemá cenu. Pokud potřebujete notebook pouze k základním věcem, postačí vám 4 GB RAM. Na hraní, prohlížení videa a fotek nekupujte notebook pod 8 GB RAM.

V dnešních počítačích je již disk SSD, pomalejší je HDD. Zejména u levnějších počítačů na disku SSD trvajte. Pomalejší disk v kombinaci s pomalým procesorem a nízkou pamětí vás bude přivádět k šílenství.

Pokud jste běžným uživatelem a nechce se vám do nákupu notebooku investovat vysoké částky, vyplatí se nákup notebooku s procesorem Core i5. Osmá generace těchto procesorů je dobrou volbou.

Do lepší grafiky se nevyplatí investovat, pokud ho používat na práci a sledování filmů. Nenechte se zlákat na dedikovanou grafickou kartu, standardní karta vám postačí.