Možnosti, jak levně postavit opravdu kvalitní a bezpečné oplocení

Oplocení pozemku je extrémně důležité z celé řady faktorů. Na jedné straně dokáže oplocení zvýšit vaše soukromí, zároveň je ale také velice důležitým bezpečnostním prvkem a tím nejlepším územním vymezením toho, jak velký je váš pozemek. Velice často se ale stává, především potom při stavbě nových domů, že se na oplocení finančně mírně zapomene.

Při stavebních pracích plot víceméně nemá smysl a později se počítá každá koruna. My se dnes ale podělíme o možnost, jak udělat plot opravdu velice levně, a přitom se postarat o to, aby zároveň byl kvalitní a bezpečný i pro dlouhodobé užívání.

 

Nejjednodušší pletivový plot

Klasický plot z pletiva je tou nejjednodušší a nejtradičnější variantou. K nemovitostem se ale už většinou nepoužívá, protože má několik menších nedostatků. Jedním je bezpečnost, protože s kvalitními nůžkami na dráty už není zdaleka takovým problémem jako kdysi. Tím druhým důvodem je potom jeho vzhled, protože k domu zkrátka není zdaleka tak moc pohledný, jako celá řada jiných řešení.

Hlavní výhodou ale je jeho instalace. Klasické plotové sloupky kulaté stačí jenom zabetonovat a pak se pletivo jednoduše na napínací dráty a sloupky přichytává.

Důmyslnější svařované panely nabídnou lepší vlastnosti

Vedle toho svařované panely sice používají mnohem častěji průmyslové objekty nežli domy, ale můžeme je dost často najít právě i u soukromých pozemků. A to mnohem častěji než klasická pletiva. Takzvané svařované panely jsou opravdu silnými drátěnými panely, které v obdélníkovém tvaru nabízí jednoduchou kompletaci plotu. V případě průmyslu jsou používány především proto, že jsou opravdu obtížné k překonání. Nedají se přestřihnout, a zároveň mají tvar, aby bylo jeho překonávání horem extrémně obtížné.

Bezpečnost ještě k tomu zvyšuje i ten fakt, že jsou svařované panely usazovány do hranatých sloupků bez možnosti uchycení dalších předmětů a zároveň jsou chráněny podhrabovými deskami. Přitom jsou podhrabové desky velice levnou a jednoduchou možností, jak ochránit plot před podlezením a překonáním zespod.